13.04.2021

Sabah Kahvesi | Anisah Coffee

Sabah Kahvesi

Sabah aç karnına ya da erken saatte yapılan kahvaltıdan sonra içilen o muhteşem kahvedir sabah kahvesi. İşte bu sabahın erken saatlerinde içilen kahve kupasından yayılan kokusuyla insanı mest eder. Kişiyi güne hazırlar ve muhteşem bir haz verir.

 Uyandıktan sonra damakta hissedilen o ilk acı tat kişiyi kendine getirir. Kahve içmek bir ihtiyaçtan çok zevk meselesidir. Elbette ki sayılamayacak kadar faydası ve avantajı da bulunmaktadır. En büyük avantajı ise kişide oluşan kahve içme kültürüdür.

 Kahve içmeyi kendisine bir kültür edinmiş olan bireyler için sabah kahvesi keyfini anlatmaya gerek yoktur. Çünkü onlar kahve severler olarak bu keyfi fazlasıyla kendilerine hediye olarak sunmaktadır.

 Her meslek dalından bireyler güne zinde başlamak zorundadır. Hele bir de yoğun tempolu, stres altında bir işte çalıyorlarsa bu kaçınılmazdır. Öğrenciler yoğun tempolu ders çalışma günleri ve geceleri sizi bekliyorsa çareyi bol kahve tüketmekte ararlar.

 Sabahın erken saatlerinde yapılan kahvenin kokusu bile insanı yataktan çıkaracak vaziyette yoğun ve keskindir. Bir de damağa tadını verdikten sonra bir yudumu bile yeter vaziyettedir. Bu keyif anlatılmayacak kadar güzel ve yaşanması gereken bir deneyimdir.

 Sabah Kahvesinin Önemi

 Yoğun tempoya sahip bireyler zaten çalışma öncesinde erken saatlerde sabah kahvesi tüketimini gerçekleştirir.

 Kişinin kendine gelmesini sağlayan kafein ve kafeinin gün boyunca zinde tutması kahveye verilecek önemi açıklamaktadır. Üstelik tükettiğiniz kahve çeşidine göre de sağlığınıza inanılmaz faydaları da bulunmaktadır.

 Bazı kişiler için belirli rahatsızlıkları olduğundan dolayı boş mide ile kahve tüketmek zararlı olabilir. Bu kişiler sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra bu keyfi sürebilir ve önemini anlayabilir.

 Gün içerisinde yapılacak yolculuklarda sizi ayakta tutar. Koşturma esnasında enerji kaybını azaltır. Zihni açar ve daha iyi kavrama gücü verir. Bazı kişiler sağlık durumlarına göre tok karna bazı kişiler ise aç karna tüketmeyi tercih eder. En önemlisi ise sabahın erken saatlerinde içilen kahvenin verdiği huzur, neşe, zindelik ve mutluluktur.

Sabah Kahvesi

 Sabah Kahvesinin Faydaları

 Bu mucizevi içeceğin erken saatlerde aç ya da tok karna tüketilmesinin belirli keyfi ve amaçları olduğu gibi bazı biyolojik faydaları da bulunmaktadır. Biz sizler için sabah kahvesi içmenin tüm faydalarını ayrıntılı bir şekilde listeledik:

-Eğer kahvaltıda şekersiz bir kahve içiyorsanız sindirim sistemi hızlanır. Bu da bölgesel olarak zayıflamanızı sağlar. Bölgesel yağ yakımını kolaylaştırır.

-Öğle saatleri arasında bir kahve molası veriyorsanız da yediğiniz besinler daha kolay sindirilir ve kilo vermeniz kolaylaşır.

-Sabahın erken saatlerinde aç karnına bir kahve içiyorsanız düşünsel performansınız artar.

-Kaslarınız gücünü artırarak gün boyu etkin hareketlerde bulunursunuz.

-Enerjiniz artar. Bu da daha fazla kalori yakımını sağlar.

-Sabahın erken saatlerinde içilen kahve size keyif ve mutluluk verir bu da psikolojik ruhsal durumunuza olumlu etki eder.

-Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller.

-Sabahın erken saatlerinde içilen sabah kahvesi ağrı kesici etkisi yaratır. Uyanmakta zorlanan uyandığında başı ağrıyan bireylere kahve içmeleri önerilir.

Sabah Kahvesi İçin Önerilecek Çeşitler

 Sabahın erken saatlerinde tüketilen kahve bir zevk ve ihtiyaç olduğu için çeşitli faydaları ile içilir. Bazı bireyler bazı kahvelere takıntı yapabilir ve daha çok sevebilir. Bazı kişiler ise ben kahvenin her çeşidini severim der.

 Örneğin ev kadınlarının neden daha çok Türk kahvesini sevdiğini düşündünüz mü? Çünkü Türk kahvesi muhabbeti ve hoş sohbeti temsil eder. Bir diğer örnekte ise sabahın erken saatlerinde kalkan öğrencilerin neden filtre kahveyi tercih ettikleri de düşünülmelidir. Çünkü filtre kahvenin yapımı ve içimi daha kolaydır. Tabii demleme çeşidine göre. İçerik olarak daha yoğun olduğu için de daha fazla zihni açmada etkilidir.

 Size bunun gibi daha pek çok örnek sunulabilir. Fakat burada önemli olan tüm kahve çeşitlerini sevenler için sabah kahvesi önerileridir. İşte tüketebileceğiniz kahve çeşidi önerileri:

  -Türk kahvesi ve aromaları ile çeşitleri ( Dibek, sütlü dibek, tarçınlı, vanilyalı gibi )

-Bir dünya kahvesi Espresso

-Bir diğer dünya kahvesi Americano

-Yumuşak içimiyle Cappuccino

-Süt sevenler için Latte

-İçinde kakao bulunan bir dünya klasiği Espressino

-En iyi kahve çekirdeklerinin öğütülmüş hali filtre kahve

Herkes kendi damak zevkine uygun kahveyi mutlaka bulacaktır. Asıl önemli nokta kahvenizin tazeliğidir. Taze kavrulmuş ve taze öğütülmüş bir kahvenin yerini başka hiçbir şey tutmaz. Sabah kahvesi taze içilmelidir. Bu sayede keskin kokusu ve lezzeti ön plana çıkacaktır.

Blend Kahve Nedir?
Blend Kahve Nedir?

Yenilikler

Farklı tarlalarda, farklı tiplerde ve hatta farklı ülkelerde yetiştirilen kahve çekirdeklerinin harmanlanmasından oluşan kahveye blend kahve denir. Örneğin Single origin ibaresi bulunan bir kahve paketinden anlayabiliriz ki, dünyanın belirli bir bölgesinde yetişen tek çeşit kahve çekirdeklerinden oluşan tek kökenli, blend olmayan single origin bir kahvedir.

Devamını Oku
20.09.2022
Luwak Kahvesi
Luwak Kahvesi

İlginç Bilgiler

Dünya’nın en pahalı kahvesidir. Endonezya’da yetiştirilen misk kedisi dışkılarından üretilen bu kahve kulağa pek hijyenik gelmese de sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor. Peki bu kahveyi bu kadar değerli kılan özellikler nelerdir bakalım.

Devamını Oku
20.09.2022
Kahve Çeşitleri
Kahve Çeşitleri

Yenilikler

Kahve günümüzde oldukça yaygın ve yoğun şekilde tüketilen bir içecektir. Kahve kültürü oldukça geniş olan bir kültürdür. Bütün dünya üzerinde sosyal hayatla yakından ilişkili olan kahve, kökboyasıgillerden olan bir ağaç türüdür. Ağaca ait meyveler olgunlaştıktan sonra adeta kiraz şekline benzer kırmızı renk alırlar.

Devamını Oku
29.06.2021
Kafein Nedir?
Kafein Nedir?

İlginç Bilgiler

Kafein   aslında kimyasal bir bileşendir. Kimyada Trimetilksantin olarak bilinen, %49,48’si Karbon, %16,48’i Oksijen, %5,19’u Hidrojen ve geri kalan yaklaşık %28’lik kısmı iste Ozon olan, basit gözüken ama aslında yapısı çok daha karmaşık olan kimyasal bir moleküldür. Kahve, çay ya da çikolata gibi kulağımıza daha aşina gelen alanların yanı sıra birçok ilacın içerisinde, laboratuar deneylerinde ya da klinik araştırmalarda da kullanılmaktadır. Tabii biz kimya boyutundan ziyade günlük hayatımızda hangi şekillerde karşımıza çıktığından bahsedeceğiz.

Devamını Oku
06.05.2021
Sabah Kahvesi | Anisah Coffee
Sabah Kahvesi | Anisah Coffee

Yenilikler

Sabah aç karnına ya da erken saatte yapılan kahvaltıdan sonra içilen o muhteşem kahvedir   sabah kahvesi . İşte bu sabahın erken saatlerinde içilen kahve kupasından yayılan kokusuyla insanı mest eder. Kişiyi güne hazırlar ve muhteşem bir haz verir.  Uyandıktan sonra damakta hissedilen o ilk acı tat kişiyi kendine getirir. Kahve içmek bir ihtiyaçtan çok zevk meselesidir. Elbette ki sayılamayacak kadar faydası ve avantajı da bulunmaktadır. En büyük avantajı ise kişide oluşan kahve içme kültürüdür.  Kahve içmeyi kendisine bir kültür edinmiş olan bireyler için   sabah kahvesi   keyfini anlatmaya gerek yoktur. Çünkü onlar kahve severler olarak bu keyfi fazlasıyla kendilerine hediye olarak sunmaktadır.

Devamını Oku
13.04.2021
Moka Pot ile Nasıl Kahve Demlenir?
Moka Pot ile Nasıl Kahve Demlenir?

Tarifler

Taze kahve çekirdeklerinden Moka Pot’a uygun, doğru öğütülmüş 22 gr Espresso kahvenizi hazırlayınız. Moka Pot’un alt haznesinde bulunan valfin hemen altına denk gelecek şekilde su eklenir, bu valfi geçmemeye dikkat edin. Hazırlamış olduğunuz öğütülmüş kahvenizi bu haznenin üzerine sallayarak veya eliniz yardımıyla düz bir zemin oluşturacak şekilde, kahvenin üzerine kesinlikle bastırmadan yerleştiriniz. Ardından üst kapağını kapatıp ateşte yada ocakta demlemeye bırakınız. Demleme süresi ateşinize bağlı olarak 2 ila 5 dakika arasında sürebilmektedir.

Devamını Oku
27.11.2020
Kolombiya Kahvesi | Anisah Coffee
Kolombiya Kahvesi | Anisah Coffee

Yenilikler

Kolombiya, Güney Amerika'daki en büyük ikinci kahve üreticisidir. Bunun yanı sıra, yalnız en iyi kahve çeşitleri Kolombiya’da yetiştirmektedir.   Kolombiya kahvesi , genellikle dünyadaki en kaliteli kahve çeşitlerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Bir kahvenin kalitesini belirleyen üç ana faktör vardır. Bunlardan ilki coğrafyası ve iklimi, ikincisi yetiştirilmesi ve hasat süreci, son olarak da kahvenin türüdür.

Devamını Oku
20.11.2020
Anisah Coffee Blog
Anisah Coffee Blog

Yenilikler

Türkiye’nin en lezzetli   kahve   sitesi   anisahcoffee.com 'u sizlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde   kahveye   olan ilgi her geçen gün hızla büyüyor. Anisah Coffee olarak bizde en kaliteli   kahve   çekirdeklerini en uygun fiyatlara kahve severlerle buluşturmayı kendimize amaç edindik. Bir yudum   kahvenin   yanı sıra kahve tarihini,   kahve   kültürünü, sektördeki yenilikleri, sıra dışı ve güncel   kahve   tariflerini öğrenmek isterseniz bizi takip edin!

Devamını Oku
16.11.2020
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.