Kahve Çeşitleri

Kahve günümüzde oldukça yaygın ve yoğun şekilde tüketilen bir içecektir. Kahve kültürü oldukça geniş olan bir kültürdür. Bütün dünya üzerinde sosyal hayatla yakından ilişkili olan kahve, kökboyasıgillerden olan bir ağaç türüdür. Ağaca ait meyveler olgunlaştıktan sonra adeta kiraz şekline benzer kırmızı renk alırlar.

Kafein Nedir?

Kafein aslında kimyasal bir bileşendir. Kimyada Trimetilksantin olarak bilinen, %49,48’si Karbon, %16,48’i Oksijen, %5,19’u Hidrojen ve geri kalan yaklaşık %28’lik kısmı iste Ozon olan, basit gözüken ama aslında yapısı çok daha karmaşık olan kimyasal bir moleküldür. Kahve, çay ya da çikolata gibi kulağımıza daha aşina gelen alanların yanı sıra birçok ilacın içerisinde, laboratuar deneylerinde ya da klinik araştırmalarda da kullanılmaktadır.
Tabii biz kimya boyutundan ziyade günlük hayatımızda hangi şekillerde karşımıza çıktığından bahsedeceğiz.

Sabah Kahvesi | Anisah Coffee

Sabah aç karnına ya da erken saatte yapılan kahvaltıdan sonra içilen o muhteşem kahvedir sabah kahvesi. İşte bu sabahın erken saatlerinde içilen kahve kupasından yayılan kokusuyla insanı mest eder. Kişiyi güne hazırlar ve muhteşem bir haz verir.

 Uyandıktan sonra damakta hissedilen o ilk acı tat kişiyi kendine getirir. Kahve içmek bir ihtiyaçtan çok zevk meselesidir. Elbette ki sayılamayacak kadar faydası ve avantajı da bulunmaktadır. En büyük avantajı ise kişide oluşan kahve içme kültürüdür.

 Kahve içmeyi kendisine bir kültür edinmiş olan bireyler için sabah kahvesi keyfini anlatmaya gerek yoktur. Çünkü onlar kahve severler olarak bu keyfi fazlasıyla kendilerine hediye olarak sunmaktadır.

Moka Pot ile Nasıl Kahve Demlenir?

Taze kahve çekirdeklerinden Moka Pot’a uygun, doğru öğütülmüş 22 gr Espresso kahvenizi hazırlayınız. Moka Pot’un alt haznesinde bulunan valfin hemen altına denk gelecek şekilde su eklenir, bu valfi geçmemeye dikkat edin. Hazırlamış olduğunuz öğütülmüş kahvenizi bu haznenin üzerine sallayarak veya eliniz yardımıyla düz bir zemin oluşturacak şekilde, kahvenin üzerine kesinlikle bastırmadan yerleştiriniz. Ardından üst kapağını kapatıp ateşte yada ocakta demlemeye bırakınız. Demleme süresi ateşinize bağlı olarak 2 ila 5 dakika arasında sürebilmektedir.

Kolombiya Kahvesi | Anisah Coffee

Kolombiya, Güney Amerika'daki en büyük ikinci kahve üreticisidir. Bunun yanı sıra, yalnız en iyi kahve çeşitleri Kolombiya’da yetiştirmektedir. Kolombiya kahvesi, genellikle dünyadaki en kaliteli kahve çeşitlerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Bir kahvenin kalitesini belirleyen üç ana faktör vardır. Bunlardan ilki coğrafyası ve iklimi, ikincisi yetiştirilmesi ve hasat süreci, son olarak da kahvenin türüdür.

anisah-coffee-blog

Türkiye’nin en lezzetli kahve sitesi anisahcoffee.com'u sizlerle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizde kahveye olan ilgi her geçen gün hızla büyüyor. Anisah Coffee olarak bizde en kaliteli kahve çekirdeklerini en uygun fiyatlara kahve severlerle buluşturmayı kendimize amaç edindik.

Bir yudum kahvenin yanı sıra kahve tarihini, kahve kültürünü, sektördeki yenilikleri, sıra dışı ve güncel kahve tariflerini öğrenmek isterseniz bizi takip edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.