Kapat
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Öğütme Tipleri
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Espresso

Espresso kahveler çok çeşitli ve farklı lezzetler sunmaktadır. Bu nedenle Espresso, kahve çeşitleri arasında adını en sık duyduğumuz kahve çeşitlerinden biridir. Espresso, İtalyanlar tarafından keşfedilip dünyaya yayılmıştır. Basınç gücünden yararlanılarak yapılan hızlı bir kahve demleme metodudur. Zengin aroma, sert bir tat ve yüksek kafein miktarı içermektedir. Bu yüzden herkese hitap etmez. Fakat herkese hitap eden Espresso bazlı kahveler bulunmaktadır.

Espresso Bazlı Kahveler

Çok tercih edilen Espresso bazlı kahvelerden bazıları;

Latte;

İtalyanca anlamı süt olan Latte kelimesinden ismini alan kahve çeşitleri arasında sık tercih edilen bir türdür. Cafe Latte bir yada iki shot Espressonun üzerine eklenen bir miktar ısıtılmış süt ve bir miktar süt köpüğü ile elde edilmektedir. Genel olarak kahvenin sert tadına alışık olmayan, yumuşak içimi seven kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Cappuccino;

İtalya’da kahvaltı sırasında tüketilen kahvedir. Espresso shot üzerine eklenen sıcak süt ile süt köpüğünden oluşan kahve çeşididir. Kahve çeşitleri arasında ne çok bilinen ve yine yumuşak içim seven kişilerin en çok tükettikleri kahvedir. Cafe Latte’den farkı ise içerdiği süt köpüğü ve süt karışımlarının aynı oranda olmasıdır. Cafe Latte’ye oranla daha kıvamlıdır denebilir.

Mocha;

İsmini Yemen’de bulunan Mocha şehrinden alır. İki shot olan espresso üzerine iki shot çikolata şurubunun konulması ve süt köpüğü ile hazırlanmaktadır. Yine kahvenin acı tadından hoşlanmayan kişilerin tercih ettiği kahve çeşitleri arasında yer alır.

Macchiato;

İtalyanca anlamı “alacalı, benekli” olan Macchiato sevilen kahve çeşitlerinden biridir. Macchiato bir ya da iki shot Espresso üstüne eklenen bir çay kaşığı kadar yoğunlaştırılmış süt köpüğünden elde edilir. Bu karışımdan kahve üzerinde bir benek oluşturularak hazırlanan kahve çeşididir. Espressoya göre daha yoğun lezzeti olan Macchiato, tercihe göre üzerine eklenen kakao ile de servis edilebilir.

Flat White;

Avustralya’dan yayılmış olan bir kahve çeşididir. Espresso üzerine çok az eklenen süt ile elde edilir. Cafe Latte’ye göre daha az sütlüdür.

Espresso’nun Diğer Kahvelerden Farkı

Espressoyu diğer kahvelerden ayıran ilk farkı, kavrulma derecesidir. Espresso kahveler diğer kahvelere göre daha koyu kavrulur. Bu sebepten daha acı, yoğun ve keskin tatlara sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.