Kapat
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Öğütme Tipleri
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}

Kahve Çeşitleri

Kahve, günlük hayatta tüketilen ve sık sık tercih edilen bir içecek olarak bilinir. Keyif verici bir içecek ve sohbet esnasında olmazsa olmaz besinlerden biridir. Soğuk ya da sıcak şekilde tüketilebilen bu içecek, çeşitli kahve çeşitleri ile kişinin tercihine göre seçilir.

 Gün içerisinde sık sık tercih edilmesinin yanı sıra, son zamanlarda kafelerde de pek çok kahve çeşitleri yapılmaktadır. Sütlü, sade, şekerli ya da şekersiz kahve çeşitleri bulunur. Bunun yanı sıra aromaları, içerisinde yer alan tatlar da kahveden kahveye farklılık gösteren bir durumdur. Anisah Coffee de pek çok kahve çeşidi bulunmakta ve uygun fiyata satışı yapılmaktadır. Kaliteli ve taze kahveleri ile müşterilerinin her zaman ilk tercihi olan bir firma olarak tanınmıştır.

 Kahve Nasıl Meydana Gelmiştir? Kahvenin Tarihçesi

 Kahve, Coffea cinsinde olan ve kökboyasıgiller familyasında yer alan ağaç cinsi olarak bilinir. Bu ağaç, meyvesinin çekirdeklerinin kavrulduktan sonra öğütülmesinden elde edilen besin ise kahvedir. Kendine has bir kokusu bulunan ve kiraz şekline benzeyen bu çekirdeğin işlendikten sonra da pek çok aşaması bulunur. Bu meyvenin, 14. yüzyıl zamanlarında Güney Etiyopya'nın yüksek olan yaylalarında keçi otlatan bir çobanın keşfi olduğuna inanılır. O esnada otlattığı keçilerin kahvenin meyvesini yediklerini fark etmiş, kendisi de yemiştir. Enerjisinin güzel olduğunu fark etmiştir. Kahvenin hikayesi ise çıkış yeri Etiyopya'dan sonra Yemen'de ilk defa kahve ağaçları görülmüştür. 15. yüzyıl zamanında Yemen'deki din adamları gecenin daha uzun geçmesi ve daha çok okumak için, ibadeti daha uzun yapmak için kahvenin vermiş olduğu zindelikten faydalanmıştır. Tüccar olan kişilerin ilgisini çeken bu durumdan sonra kahve ticareti başlamıştır. 17. yüzyıl bitene kadar kahvenin üretimi Yemen'de yapılmıştır.

 Kahve Çeşitleri Nelerdir? Kahve Çeşitleri Hakkında Bilgi

 Dünyada pek çok ülkede üretimi sağlanan ve tercih edilen kahve çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  1. Arabica Kahve: Dünya genelinde diğer kahvelere nazaran daha fazla üretimi yapılan kahve çeşitleri arasında yer alır. İçilen kahvelerin neredeyse %60 kadarı Arabica çekirdeğinden meydana gelir. Yüksek kaliteli bir kahve çeşidi olup, kısa sürede taze tüketmek gerekir. Sade ve sıcak bir şekilde tüketilmesi gereken kahve çeşitleri arasında yer alır.
  2. Robusta Kahve: Arabica kahveye göre daha acı olduğu bilinen bir kahvedir. Günlük hayatta üretimi yapılan kahvelerin %30 kadarı Robusta kahvedir. Alçak bölgelerde kısa sürede yetiştirilmesi sağlanır. Vietnam ve Brezilya gibi yerlerde bu kahve çeşidi daha çok üretilmektedir. Her koşula dayanıklı olduğu bilinen bir kahvedir. Hazır kahvelerin içerisinde ve espresso için tercih edilen bir kahve çeşididir. Şekerli, soğuk kahve ya da sütlü kahve çeşitleri sevenler için Robusta çekirdekleri ile sunumu yapılan kahvelerin tercihi tavsiye edilmektedir. Lezzetli olması ve içerisinde yer alan aromaları da buna dayanabilecek ölçüde olmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.