Anisah Colombia Bolivar Espresso 1000 Gram

(5 Müşteri Yorumu)
79,90
Kampanya
Ürün Özellikleri

Kolombiya, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830'ların ortalarında Kolombiya'da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

Dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Kolombiya genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Kolombiya dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

Kolombiya'da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim'den Şubat'a kadar gerçekleşir.

Antioquia – Bolivar

Kolombiya’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Antioquia-Bolivar kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.


Anisah Coffee ekibi tarafından Espresso profiline uygun olarak kavrulmuştur.

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

Çekirdek Özellikleri

  EXPRESSO  BOLİVAR KAHVE ÇEKİRDEĞİ 1000G

  Çekirdek Orjini:   Colombia
  Bölgesi:   Antioquia-Bolivar
  Çekirdek Türü   %100 Arabica
  Tipi:   Caturra
  Yöntem:   Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş
  Rakım:   1600-2000 m
  Asidite Notları:   Düşük Asidite
  Kavurma Notları:   Koyu Kavrulmuş Kahve Çekirdeği
  Gövde Notları:   Yüksek Gövdeli
  Tadım Notları:   Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları
  SCA Puanı:   84+ (84 puan üzeri)

anisah-bolivar-espresso-kahve.jpg (110 KB)
Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.