Kapat
Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Öğütme Tipleri
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Cold Brew

Soğuk kahve yada Cold Brew, bir çok kişinin yanılgıya düştüğü, aynı zannettiği Cold Brew ve soğuk kahve aslında ayrı içeceklerdir. Hem hazırlanışlarında hem de tatlarında büyük farklar bulunmaktadır. Cold Brew oldukça meşakkatli, emek isteyen bir hazırlama sürecine sahipken, soğuk kahve ise çok daha kolaydır. Örneğin soğuk kahve elde etmek için, hazırlamış olduğunuz filtre kahveyi dolaba koyup bir süre soğuttuktan sonra elde edebilirsiniz. Cold Brew ise çok daha uzun sürelerde, özel ekipmanlar yardımıyla demlenmektedir. Anisah Coffee hazırlamış olduğu tarifte 16 saatlik demleme süresinde, 3 saniyede 1 damla akış hızıyla, %100 Arabica çekirdeklerinden hazırlanmaktadır.

Cold Brew Nasıl Ortaya Çıktı?

Cold Brew ortaya çıkmasıyla alakalı çok net bilgiler olmamakla birlikte, en çok inanılan 1600’lü yıllarda Hollandalı denizcilerin uzun ve yorucu yolculuklarında ihtiyaç duydukları enerjiyi kafein ile karşılamak istemelerinden doğmuştur. Bahsi geçen dönemlerde, gemilerde kaynar su bulmak mümkün olmadığı için denizcilerin hem kahveye olan düşkünlüklerini karşılamak hem de enerji ihtiyaçlarını karşılamak için düşündükleri tek çare Cold Brew olmuştur. Düşük dereceli sularla demleyip kolayca muhafaza edebildiklerinden dolayı çok memnun edici sonuçlar vermiş.

Evde Cold Brew Nasıl Yapılır?

Evlerinizde Cold Brew hazırlayabilmenin birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Öncelikle Cold Brew hazırlamak için ihtiyacınız olan ilk malzeme, taze ve doğru boyutlarda öğütülmüş kahvedir. Sizlerden gelen geri dönüşlere göre Guatemala Huehuetenango kahvesini Cold Brew’de denemenizi öneririz. Doğru boyutlarda öğütülmüş kahvenizi hazırladıktan sonra, French Press kullanarak Cold Brew hazırlayabilirsiniz. Bir kişi için 250-300 ml soğuk suyu French Press’e kahve ile birlikte koyup en az 10 saat olacak şekilde buz dolabında bekletmelisiniz. Bekleme süresinin sonunda presleyerek posasından ayırıp servis edebilirsiniz. Eğer French Press gibi bir ekipmana sahip değilseniz tencerede de hazırlamak mümkün, 70 gram taze öğütülmüş kahveyi 1 litre su ile birlikte tencerede birleştirip tekrar en az 10 saat olacak şekilde dolapta demlenmeye bırakın. Demleme süresi dolduktan sonra posasını ayırmamız gerekmekte, bunun için bir tülbent yada benzeri bir yardımcı kullanabilirsiniz. Bu metotların dışında internetten bulabileceğiniz farklı demleme ekipmanlarına ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.