Guatemala Huehuetenango Filtre Kahve,250 Gram

(3 Müşteri Yorumu)
49,90
Kampanya
Ürün Özellikleri

Guatemala kahve çekirdekleri arasında en yaygın olarak tercih edilen Huehuetenango çekirdekleri, Meksika sınırındaki kayalık batı dağlıklarının eteklerinde, en yüksek rakıma sahip yerlerde yetişmektedir.

Huehuetenango, Guatemala'nın volkanik olmayan üç bölgesinden biridir. Guatemala kahve yetiştirilen diğer bölgelere göre Huehuetenango en yüksek ve en kuru bölgedir, bu da onu kahve üretimi için en iyilerden biri yapar.

Meksika'nın Oaxaca kentindeki Tehuantepec Ovalarından gelen sıcak hava akımları burada Cuchumatanes Dağları'ndan inen soğuk hava ile karışarak kahve ağaçlarını dondan korur. 2.000 metreye kadar kahvenin yetiştirilmesine izin veren bir mikro iklim yaratır.

Huehuetenango'nun coğrafi koşulları, sıra dışı asidik ve meyvemsi aromalara sahip olağanüstü kahveler yetiştirilmesinde büyük rol oynar.

Guatemala kahve çekirdeklerini özel kılan bir diğer etken ise hasat edilen kahve çekirdeklerinden kusurlu olanların tek tek ayıklanmasıdır.

Genel olarak Guatemala kahve çekirdekleri yoğun aroması, orta sertlik içimi ve yüksek gövdesiyle vazgeçilmezleriniz arasına girecek bir kahvedir. Anisah Coffee Roastery ekibi tarafından düzenli aralıklarla kavrulur isteğinize bağlı olarak öğütülür ve en taze haliyle sizelere ulaştırılır.

Guatemala kahve çekirdekleri, hemen herkesin damak zevkine uygun, çok tercih edilen bir kahvedir. Guatemala kahve çekirdekleri, dengeli profiliyle günün her saatinde rahatlıkla tüketilebilir.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Guatemala
Bölgesi: Huehuetenango
Çekirdek Türü: %100 Arabica 
Tipi: Typica, Caturra
Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş 
Rakım: 1500 üzeri
Asidite Notları: Orta Asidite 
Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş
Gövde Notları: Yüksek Gövdeli 
Tadım Notları: Çikolata ve narenciye notalar

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.