Guatemala Filtre Kahve 250 Gram

Ürün Kodu : T36
124,90 TL
Daha Fazla Anisah
Daha Fazla Filtre Kahve
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Guatemala Huehuetenango Filtre Kahve

Guatemala kahve üretiminde köklü bir geçmişe sahiptir. Guatemala, Dünyada en çok kahve yetiştirilen 10. Ülke konumunda. Guatemala’da yetiştirilen kahve çekirdekleri, kalite standartlarının bir hayli üzerinde.

Guatemala kahve çekirdekleri arasında en yaygın olarak tercih edilen Huehuetenango çekirdekleri, Meksika sınırındaki kayalık batı dağlıklarının eteklerinde, en yüksek rakıma sahip yerlerde yetişmektedir.

Huehuetenango, Guatemala'nın volkanik olmayan üç bölgesinden biridir. Guatemala kahve yetiştirilen diğer bölgelere göre Huehuetenango en yüksek ve en kuru bölgedir, bu da onu kahve üretimi için en iyilerden biri yapar.

Meksika'nın Oaxaca kentindeki Tehuantepec Ovalarından gelen sıcak hava akımları burada Cuchumatanes Dağları'ndan inen soğuk hava ile karışarak kahve ağaçlarını dondan korur. 2.000 metreye kadar kahvenin yetiştirilmesine izin veren bir mikro iklim yaratır.

Huehuetenango'nun coğrafi koşulları, sıra dışı asidik ve meyvemsi aromalara sahip olağanüstü kahveler yetiştirilmesinde büyük rol oynar.

Guatemala filtre kahve tüm Dünyada yaygın olarak tüketilir. Genel olarak Guatemala filtre kahve çekirdekleri yoğun aroması, orta sertlik içimi ve yüksek gövdesiyle vazgeçilmezleriniz arasına girecek bir kahvedir.

Guatemala filtre kahve çekirdekleri, hemen herkesin damak zevkine uygun, çok tercih edilen bir kahvedir.  Dengeli profiliyle günün her saatinde rahatlıkla tüketilebilir.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Guatemala
Bölgesi: Huehuetenango
Çekirdek Türü: %100 Arabica 
Tipi: Typica, Caturra
Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş 
Rakım: 1500 üzeri
Asidite Notları: Orta Asidite 
Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş
Gövde Notları: Yüksek Gövdeli 
Tadım Notları: Çikolata ve narenciye notalar

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.