Anisah Guatemala Filtre Kahve 250 Gr

39,00
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Guatemala kahve çekirdekleri arasında en yaygın olarak tercih edilen Huehuetenango çekirdekleri, Meksika sınırındaki kayalık batı dağlıklarının eteklerinde, en yüksek rakıma sahip yerlerde yetişmektedir.

  Huehuetenango, Guatemala'nın volkanik olmayan üç bölgesinden biridir. Ülkede kahve yetiştirilen diğer bölgelere göre Huehuetenango en yüksek ve en kuru bölgedir, bu da onu kahve üretimi için en iyilerden biri yapar.

  Meksika'nın Oaxaca kentindeki Tehuantepec Ovalarından gelen sıcak hava akımları burada Cuchumatanes Dağları'ndan inen soğuk hava ile karışarak kahve ağaçlarını dondan korur. 2.000 metreye kadar kahvenin yetiştirilmesine izin veren bir mikro iklim yaratır.

  Huehuetenango'nun coğrafi koşulları, sıra dışı asidik ve meyvemsi aromalara sahip olağanüstü kahveler yetiştirilmesinde büyük rol oynar.

  Bu kahve çekirdeklerini özel kılan bir diğer etken ise hasat edilen kahve çekirdeklerinden kusurlu olanların tek tek ayıklanmasıdır.

  Genel olarak bu çekirdekler yoğun aroması, orta sertlik içimi ve yüksek gövdesiyle vazgeçilmezleriniz arasına girecek bir kahvedir. Anisah Coffee Roastery ekibi tarafından düzenli aralıklarla kavrulur isteğinize bağlı olarak öğütülür ve en taze haliyle sizelere ulaştırılır.

  Çekirdek Özellikleri

  Çekirdek Orjini: Guatemala
  Bölgesi: Huehuetenango
  Çekirdek Türü: %100 Arabica 
  Tipi: Typica, Caturra
  Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş 
  Rakım: 1500 üzeri
  Asidite Notları: Orta Asidite 
  Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş
  Gövde Notları: Yüksek Gövdeli 
  Tadım Notları: Çikolata ve narenciye notalar

  Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.