​Hazır Sütlü Menengiç Kahvesi,200 Gram

Ürün Kodu : 27
16,74 TL
Daha Fazla Türk Kahvesi

Menengiç kahvesinin özü yabani Antep fıstığı ağacının meyvesidir (Pistacia Terebinthus). Bu ağaçlar Akdeniz, Güney ve İç Anadolu dağlık bölgelerinde kendiliğinden yetişmesiyle ünlüdür .  Gaziantep ve çevresinde bolca tüketilen Menengiç kahvesi, vitamin yönünden de oldukça zengindir. Menengiç kahvesinde E, B6, C ve E vitaminlerinin dışında potasyum, sodyum, fosfor, demir, magnezyum, çinko, kalsiyum, bakır, mangan, selenyum gibi element ve mineraller yönünden de çok zengindir.

Menengiç kahvesi, ağacın meyvelerinin kurutulup kavrulmasından sonra öğütülerek elde edilir. Oldukça yumuşak içimi olan Menengiç kahvesi, biraz daha sert kahve sevenler için bir miktar Türk kahvesi eklenerek tüketilebilir. Ya da tam aksine daha da yumuşak içim sevenler için süt eklenerek tüketilebilir Menengiç kahvesi.

Faydaları saymakla bitmeyen, kimilerinin çok sevdiği kimilerinin ise yanına yaklaşmadığı, içinde kahveden başka her şeyi barındıran Menengiç kahvesi her bünyeye iyi geliyor.

Menengiç kahvesi, solunum yollarına, ses tellerine ve nefes darlığına çok iyi geliyor.
Öksürük problemi yaşayanlar için Menengiç kahvesinin göğüsü yumuşattığı ve ciğerleri rahatlattığı biliniyor.
Menengiç kahvesi, kalp ve damar sağlığını korur. Ani gelişebilecek kalp ve damar rahatsızlıklarının riskini azaltır.
Menengiç kahvesi kolesterolü düşürür, dengeler. Zengin vitamin içeriği sayesinde bağışıklığı güçlendirir ve hücre yapısını destekler. Cildin erken yaşlanmasını engeller.

Daha saymadığımız bir çok faydası olan, içimiyle ayrı bir keyif veren Menengiç kahvesi lezzetiyle de ön plana çıkıyor. İşte böyle sıra dışı bir kahvedir Menengiç kahvesi.

Hazırlanışı

Menengiç kahvesinin hazırlanışını, Türk kahvesinden ayıran tek farkı isteğe bağlı olarak su yerine süt ile de hazırlanmasıdır.

Kişi başı 1 tatlı kaşığı Anisah Menengiç kahvesi cezveye eklenir. Ardından kişi başı 1 fincan olacak şekilde, oda sıcaklığındaki su veya süt ekleyip, güzelce karıştırarak pişirmeye bırakılır. Süt ile tercih eden kahve severler için kahve miktarının biraz daha arttırılmasını tavsiye ederiz. Menengiç kahvesi pişerken tekrar karıştırılmaz. Kahve iyice köpürdükten sonra ateşten alınıp servis edilir.

İçindekiler

Kavrulmuş öğütülmüş menengiç, şeker, glikoz şurubu, hindistan cevizi yağı, stabilizör (potasyum, fosfat, polisfostat), emülgatör (yağ asitlerinin mono ve digliseridleri), topaklanmayı önleyici (silikon dioksit), maltodekstrin, süt proteini.

Mamüllerimizin hiçbir çeşidinde domuz yağı ve katkıları yoktur. 

Alerjen uyarısı: Süt ürünü içerir. 

Ürünü kuru ortamda ve hava ile temas etmeden muhafaza ediniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.