Anisah Bolivar Öğütülmüş Filtre Kahve 500g

59,50
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Kolombiya, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830'ların ortalarında Kolombiya'da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

  Dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Kolombiya genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Kolombiya dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

  Kolombiya'da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim'den Şubat'a kadar gerçekleşir.

  Antioquia – Bolivar

  Kolombiya’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Antioquia-Bolivar kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.

  Çekirdek Özellikleri

  Çekirdek Orjini: Colombia

  Bölgesi: Antioquia-Bolivar

  Çekirdek Türü: %100 Arabica

  Tipi: Caturra

  Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş

  Rakım: 1600-2000 m

  Asidite Notları: Orta Asidite

  Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş Kahve Çekirdeği

  Gövde Notları: Orta-Yüksek Gövdeli

  Tadım Notları: Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları

  SCA Puanı: 84+ (84 puan üzeri)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.