Stokta Yok

Colombia Bolivar Öğütülmüş Filtre Kahve 500 Gram

(2 Müşteri Yorumu)
49,90
Kampanya
Ürün Özellikleri

Kolombiya, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830'ların ortalarında Kolombiya'da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

Dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Kolombiya genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Kolombiya dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

Kolombiya'da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim'den Şubat'a kadar gerçekleşir.

Antioquia – Bolivar

Kolombiya’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Antioquia-Bolivar kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Colombia

Bölgesi: Antioquia-Bolivar

Çekirdek Türü: %100 Arabica

Tipi: Caturra

Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş

Rakım: 1600-2000 m

Asidite Notları: Orta Asidite

Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş Kahve Çekirdeği

Gövde Notları: Orta-Yüksek Gövdeli

Tadım Notları: Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları

SCA Puanı: 84+ (84 puan üzeri)

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.