Kenya AA Nyeri Nitelikli Yeşil Kahve Çekirdek,1000 Gram Anisah

Ürün Kodu : 45
240,00 TL
Daha Fazla Anisah
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

60 Kg'lık Siparişleriniz Çuval Olarak Gönderilecektir. 60 KG = 1 Çuval

Kenya AA dünyanın en iyi kahve çekirdeklerinden biri olarak kabul edilir. Yetiştirme koşulları, işleme ve sınıflandırma gibi çeşitli faktörlerin tümü, bu aranan çekirdeklerin doğal kalitesine katkıda bulunur.

Kahve çekirdeklerinin ilk olarak komşu Etiyopya'da yüzyıllar önce keşfedilmesine rağmen, Kenya'da kahve üretimi ancak 20. yüzyılın başında başladı. O zamandan beri Kenya, dünyanın en büyük 21. kahve üreticisi oldu. Sektör, her yıl 51 milyon kilogramdan fazla kahve üretmekte ve 6 milyondan fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Kenya kahvesinin çoğu, kuzeydeki Kenya Dağı ile güneybatıdaki Nairobi şehri arasındaki yüksek bölgelerde yetiştirilmektedir. Bu bölgedeki verimli volkanik toprak, kahve ağaçları yetiştirmek için çok elverişlidir. Ek olarak, 1.700 metrelik yüksek rakım, sıcak iklim ve mükemmel miktarda yağış, ideal yetiştirme koşullarına katkıda bulunan faktörlerdendir.

Kenya kahve sınıflandırma sistemi dünyada çok prestijlidir. Kahve meyvesi hala yeşilken derecelendirilir ve toplam sekiz olası sınıf mevcuttur. Kenya AA çekirdekleri mevcut olanların en iyisidir ve her bir çekirdek, sınıfının gereksinimlerini karşılamalıdır.

Kenyalı kahve üreticileri tarafından kullanılan titiz derecelendirme sistemi, hemen hemen tüm Kenya AA kahvelerinin benzer lezzet özelliklerine sahip olacağı anlamına gelir. Kenya AA çekirdeklerinin hafif gövdesi, parlak ağzı ve yoğun çiçeksi tadı vardır. Son olarak, Kenya AA güçlü asiditesiyle ile ön plana çıkar. Benzersiz tadı, yoğun aroması ve farklı aromatik yağ asitlerine sahip olması Kenya AA kahvesini eşsiz kılar.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Kenya
Bölgesi: Nyeri
Çekirdek Türü: %100 Arabica
Tipi: Catuai, Tupi
Yöntem: Yıkanmış
Rakım: 1600-2100 m
Aside Notları: Orta–Yüksek Aside
Gövde Notları: Yüksek Gövdeli
Aroma: Tatlı
Elek Boyu: 19-20
Hasat Zamanı: Kasım-Aralık
Tadım Notları: Limon, Lime, Mango ve Kırmızı Meyveler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.