Kenya Filtre Kahve,250 Gram

Ürün Kodu : T34
124,90 TL
Daha Fazla Anisah
Daha Fazla Filtre Kahve
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Kenya AA dünyanın en iyi kahve çekirdeklerinden biri olarak kabul edilir. Yetiştirme koşulları, işleme ve sınıflandırma gibi çeşitli faktörlerin tümü, bu aranan çekirdeklerin doğal kalitesine katkıda bulunur.

Kahve çekirdeklerinin ilk olarak komşu Etiyopya'da yüzyıllar önce keşfedilmesine rağmen, Kenya'da kahve üretimi ancak 20. yüzyılın başında başladı. O zamandan beri Kenya, dünyanın en büyük 21. kahve üreticisi oldu. Sektör, her yıl 51 milyon kilogramdan fazla kahve üretmekte ve 6 milyondan fazla kişiyi istihdam etmektedir.

Kenya kahvesinin çoğu, kuzeydeki Kenya Dağı ile güneybatıdaki Nairobi şehri arasındaki yüksek bölgelerde yetiştirilmektedir. Bu bölgedeki verimli volkanik toprak, kahve ağaçları yetiştirmek için çok elverişlidir. Ek olarak, 1.700 metrelik yüksek rakım, sıcak iklim ve mükemmel miktarda yağış, ideal yetiştirme koşullarına katkıda bulunan faktörlerdendir.

Kenya kahvesi ıslak işlenir. Kuru işleme ile kahve meyvesi güneşte kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra kabuk çıkarılır ve kahve işlenir. Islak işlem durumunda, meyve kurutulmadan önce çıkarılır. İki işlemin kahvenin genel tadı üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Kenya kahve sınıflandırma sistemi dünyada çok prestijlidir. Kahve meyvesi hala yeşilken derecelendirilir ve toplam sekiz olası sınıf mevcuttur. Kenya AA çekirdekleri mevcut olanların en iyisidir ve her bir çekirdek, sınıfının gereksinimlerini karşılamalıdır.

Kenyalı kahve üreticileri tarafından kullanılan titiz derecelendirme sistemi, hemen hemen tüm Kenya AA kahvelerinin benzer lezzet özelliklerine sahip olacağı anlamına gelir. Kenya AA çekirdeklerinin hafif gövdesi, parlak ağzı ve yoğun çiçeksi tadı vardır. Son olarak, Kenya AA güçlü asiditesiyle ile ön plana çıkar. Benzersiz tadı, yoğun aroması ve farklı aromatik yağ asitlerine sahip olması Kenya AA kahvesini eşsiz kılar.

Kavurma

Kenya AA kahvesinden en iyi verimi alabilmek için orta kavurma (medium roast) profilini uyguluyoruz. Bu sayede Kenya AA çekirdeklerini bu kadar harika yapan nüansların kaybolmasına engel oluyoruz ve aromalarını ön plana çıkartıyoruz. Geriye kalan sadece bu kahvenin keyfini sürmek.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Kenya
Bölgesi: Nyeri
Çekirdek Türü: %100 Arabica
Tipi: Catuai , Tupi
Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş
Rakım: 1600-2100 m
Asidite Notları: Orta- Yüksek Asidite
Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş
Gövde Notları: Yüksek Gövdeli
Tadım Notları: Kırmızı Meyveler ve Lime

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.