Etiyopya Yirgacheffe Grade 2 Yeşil Kahve Çekirdekleri 1000 Gram

Ürün Kodu : T57
250,00 TL
Daha Fazla Anisah
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Ethiopia Yirgacheffe Grade 2

60 Kg'lık Siparişleriniz Çuval Olarak Gönderilecektir. 60 KG = 1 Çuval

Etiyopya yeşil kahve çekirdekleri Dünyada hemen hemen herkesin mutlaka en az 1 kere denemiş olduğu, oldukça popüler çekirdeklerdir. Yirgacheffe Güney Etiyopya’nın Sidamo bölgesinde bir ilçedir. Birçok kişi tarafından kahvenin doğduğu bölge olarak kabul edilir.

Yirgacheffe’deki çiftçilik yöntemleri hala büyük ölçüde geleneksel olarak yapılmakta. Modern çiftçilik yöntemlerine geçilmemesi biz tüketiciler için ne kadar iyi olsa da, üretici için ise bir o kadar zorlu. Yirgacheffe de yetiştirilen yeşil kahve çekirdeklerinin bir diğer dikkat çekici özelliği ise organik olmasıdır. Rakımın çok yüksek olmasından dolayı böcek ilacına ihtiyaç duyulmaz, aynı zamanda çiftlikler oldukça az gübre kullanımı yapıldığını belirtirler.

Etiyopya coğrafyasının sahip olduğu müthiş genetik çeşitlilik ve neredeyse kusursuz kahve yetiştirme koşulları, bu bölgeyi en iyi yeşil kahve çekirdeklerinin yetiştirildiği bölgelerden biri yapmakta. Tüm bu kriterler bir araya gelince, Yirgacheffe kahvesini tüm dünyaya kalitesini kanıtlamış, içinde harika aromalar barındıran, her damak zevkine uygun leziz bir kahve yapmakta.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Ethiopia
Bölgesi: Yirgacheffe
Çekirdek Türü: %100 Arabica
Tipi: Typica
Yöntem: Yıkanmış ve Güneş’te Kurutulmuş
Rakım: 1700-2200 m
Asidite Notları: Orta Asidite
Gövde Notları: Orta Gövdeli
Tadım Notları: Narin Çiçek Notaları ve Tatlı Meyveler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.