Etiyopya Filtre Kahve,250 Gram

Ürün Kodu : T35
129,90 TL
Daha Fazla Anisah
Daha Fazla Filtre Kahve
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Ethiopia Yirgacheffe orta gövdesi, tatlı tadı ve aromasıyla tanınır. Kahvenin anavatanı olarak bilinen Etiyopya olağanüstü genetik çeşitliliğe sahip olmasıyla dünyanın en iyi kahvelerinin üretildiği yerler arasındadır ve dünyadaki en kaliteli Arabica çekirdekleri arasında gösterilir.

Yirgacheffe kahvesi, deniz seviyesinden 1.700 ila 2.200 metre yüksekliklerde yetiştirilen ıslak işlenmiş (yıkanmış) bir kahvedir. Yüksek rakımı sayesinde kahvelerin yavaşça büyümesi ve ağacın kahveye besinleri çok verimli şekilde iletmesi bizlere harika aromatik bir kahve deneyimi sunmaktadır.

Etiyopya'da kahve yetiştirmek için en uygun alanlar, çoğunlukla ülkenin güney ve güney batı bölgeleridir. Bunlar Yirgacheffe, Limu ve Sidamo gibi yerlerdir. Dağlık arazide büyüyen yıkanmış kahvelerin eşsiz aroması ve yoğunluğu kahve tutkunları için idealdir.

Bunların dışında son yıllarda artan hava sıcaklıkları, erezyon tehditleri, haşerelerin çoğalması ve kahve piyasasında ki fiyat dalgalanmaları, Etiyopya’da kahve sektörünü zorlu bir sürece sokmuştur. Bunlara karşılık Etiyopya Hükümeti ciddi önlemler almaya başladı. Ayrıca 2020 yılında 5 milyar fidan dikme hedefiyle agresif ağaç dikme girişimi başlattı.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Ethiopia
Bölgesi: Yirgacheffe
Çekirdek Türü: %100 Arabica
Tipi: Typica
Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş
Rakım: 1700-2200 m
Asidite Notları: Orta Asidite
Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş
Gövde Notları: Orta Gövdeli
Tadım Notları: Narin çiçek notaları ve tatlı meyveler

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.