Colombia Filtre Kahve,250 Gram

Ürün Kodu : T32
124,90 TL
Daha Fazla Anisah
Daha Fazla Filtre Kahve
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Tavsiye Et Yorum Yap Fiyat Alarmı

Colombia, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830'ların ortalarında Colombia'da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

Colombia ilk kahve ihracatını 1835 yıllarında Amerika’ya gerçekleştirdi. Günümüzde ise en çok Colombia filtre kahve tüketen ülke Amerikadır. Colombia bugün dünyanın en büyük üçüncü üreticisi olmasının temel sebebi Amerikadan gelen aşırı taleptir. Amerika dünyanın en çok Colombia filtre kahve tüketen ülkesidir.

Colombia dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Colombia genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Colombia filtre kahve dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

Colombia'da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim'den Şubat'a kadar gerçekleşir.

Colombia filtre kahve ülkemizde de en çok tercih edilen kahvelerin başında geliyor. Colombia filtre kahve çeşitliliği nedeniyle bu kadar çok tercih edildiği düşünülüyor. Brezilya filtre kahvelerine nazaran dünyada Colombia filtre kahve çok daha fazla ön plana çıkıyor.

Antioquia – Bolivar

Colombia’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Colombia Antioquia-Bolivar kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.

Çekirdek Özellikleri

Çekirdek Orjini: Colombia

Bölgesi: Antioquia-Bolivar

Çekirdek Türü: %100 Arabica

Tipi: Caturra

Yöntem: Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş

Rakım: 1600-2000 m

Asidite Notları: Orta Asidite

Kavurma Notları: Orta Kavrulmuş Kahve Çekirdeği

Gövde Notları: Orta-Yüksek Gövdeli

Tadım Notları: Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları

SCA Puanı: 84+ (84 puan üzeri)

Tüm Üretim Aşamaları ve Öğütme İstediğiniz Siparişleriniz, Hijyen Kurallarına Uygun, Son Derece Dikkatli Şekilde El Değmeden Yapılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.