Anisah Bolivar Çekirdek Filtre Kahve 1000 Gram

99,00
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Kolombiya, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830’ların ortalarında Kolombiya’da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

  Dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Kolombiya genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Kolombiya kahve çekirdekleri dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

  Kolombiya’da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim’den Şubat’a kadar gerçekleşir.

  Antioquia – Bolivar

  Kolombiya’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Antioquia-Bolivar kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.


    FİLTRE KAHVE  BOLİVAR KAHVE ÇEKİRDEĞİ 1000G

    Çekirdek Orjini:   Colombia
    Bölgesi:   Antioquia-Bolivar
    Çekirdek Türü   %100 Arabica
    Tipi:   Caturra
    Yöntem:   Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş
    Rakım:   1600-2000 m
    Asidite Notları:   Orta Asidite
    Kavurma Notları:   Orta Kavrulmuş Kahve Çekirdeği
    Gövde Notları:   Orta-Yüksek Gövdeli
    Tadım Notları:   Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları
    SCA Puanı:   84+ (84 puan üzeri)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.