Stokta Yok

Colombia Bolivar Filtre Kahve 1000 Gram

(2 Müşteri Yorumu)
170,00
Kampanya
Ürün Özellikleri

Kolombiya, dünyanın en büyük üçüncü kahve üretici ülkesidir. Kahve ticari olarak ilk kez 1830’ların ortalarında Kolombiya’da yetiştirilmeye başlandı ve yirminci yüzyıl boyunca ülkenin ana ihracat ürünü oldu.

Dağlık coğrafyası ve tropikal iklimi kahve için ideal yetişme koşulları oluşturmaktadır. Kolombiya genelinde çok kaliteli kahve çekirdekleri yetişmektedir. Bu sayede Colombia kahve çekirdekleri dünya çapında tanınan bir marka haline gelmiştir.

Kolombiya’da bulunan kahve ve profil çeşitliliği muazzamdır. Bölgeye bağlı olarak kahve neredeyse yıl boyunca hasat edilmektedir. Ana hasat, en yoğun aylar olan Kasım ve Aralık olmak üzere Ekim’den Şubat’a kadar gerçekleşir.

Antioquia – Bolivar

Kolombiya’nın Antioquia bölgesi verimli toprakları ve ideal kahve yetiştirme ortamına rağmen uzun yıllar çeşitli yerel sebeplerden dolayı hak ettiği noktaya gelememişti. Daha sonraları yerel yönetimin destekleriyle günümüzde giderek artan bir popülarite yakalayıp yavaş yavaş hak ettiği noktaya gelmektedir. Şimdilerde Antioquia-Bolivar Colombia kahve çekirdeklerine her geçen gün artan talep sayesinde kalitesini dünyaya gösterme fırsatı bulmuştur. Artık dünyanın en özel kahve çekirdekleri arasında kabul görmektedir.

Ayrıca Colombia Filtre Kahve, Ülkemizde de en çok tercih edilen filtre kahveler arasında, Colombia Kahvesinin bu kadar çok tercih edilmesinin sebepi ise Colombia'nın çok çeşitli, farklı aromalara sahip kahvelerinin olmasıdır. Yani aynı şehirde bir tarlada yetiştirilmiş Colombia Kahvesi ile diğer başka bir tarlada üretilmiş Colombia Kahvesi arasında muazzam farkların olmasıdır. Bu nedenlede Colombia Filtre Kahve çeşitlerinin hepsi denemeye değer lezzetli kahvelerdir.


  FİLTRE KAHVE  BOLİVAR KAHVE ÇEKİRDEĞİ 1000G

  Çekirdek Orjini:   Colombia
  Bölgesi:   Antioquia-Bolivar
  Çekirdek Türü   %100 Arabica
  Tipi:   Caturra
  Yöntem:   Yıkanmış ve Güneş'te Kurutulmuş
  Rakım:   1600-2000 m
  Asidite Notları:   Orta Asidite
  Kavurma Notları:   Orta Kavrulmuş Kahve Çekirdeği
  Gövde Notları:   Orta-Yüksek Gövdeli
  Tadım Notları:   Narenciye, karamel, çikolata, kahverengi şeker notları
  SCA Puanı:   84+ (84 puan üzeri)

Yorumlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.